ВАЖЛИВО

Озвучено головну стратегію відновлення агросектору України

11.10.2022 12:32
photo_2022-10-11_12-24-59

Через повномасштабне вторгнення агробізнес зазнав втрат на десятки мільярдів доларів. Тому його підтримка і порятунок – серед державних пріоритетів і відбуватиметься на кількох рівнях: безпека, першочергові кроки і тривалі програми, спрямовані на відновлення і подальший розвиток галузі. Про це йшлося на п’ятому Агрополітичному форумі «Агросектор 2022-2023: Стратегія виживання», організованому Всеукраїнською асоціацією громад, Всеукраїнським Конгресом Фермерів підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО в рамках проекту «Згуртовані громади». Повідомляє пресслужба ВАГ, пише agronews.ua.

За словами Міністра агрополітики і продовольства Миколи Сольського, зараз основна робота держави ведеться в напрямі збереження і збільшення експорту збіжжя:

«Ми робимо усе, щоб наші фермери вивозили зерно. Це для них зараз основне джерело коштів, щоб працювати далі. Працюємо в кількох напрямках: це і спрощення процедур для перетину зерна на всіх кордонах, робота з сусідніми країнами. Результат — це ті обʼєми зерна, які пішли на експорт, у вересні ця цифра склала 6.9 млн тонн».

Міністр агрополітики і продовольства Микола Сольський

Втрати агросектору від повномасштабного вторгнення колосальні, — наголосив   Перший заступник Голови Верховної Ради, Олександр Корнієнко:

«Йдеться про  10%-30% втрат доходів, десятки мільярдів прямих збитків, захоплені чи непридатні для використання землі, заміновані території, зменшення експорту. Ми розуміємо ці проблеми і будемо працювати, щоб їх вирішити. Це будуть швидкі кроки і системна підтримка розвитку агросектору. Ми працюємо, щоб наша інтеграція до ЄС стала сприятливим моментом для агросектору, вживаємо кроки, щоб ще на кілька років продовжили митні пільги, щоб ми могли експортувати свою продукцію. Це питання переробки, фінансової підтримки агросектору»

Виживання і розвиток агросектору важливий і для громад, адже для них фермерський бізнес складає основну частку доходів, — акцентував увагу Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький:

«Війна змінила порядок денний роботи і зараз постійно діють дві групи цілей: перше – швидке реагування на поточні виклики, спричинені війною, друге – треба закладати підвалини для розвитку аграрного бізнесу в майбутньому. Першочергові завдання націлені, щоб всі вижили не тільки з точки зору безпеки, а й функціонування. Ефективна діяльність агросектору означає і ефективність громади, де у 90% єдине джерело надходжень – це агробізнес. Ми розуміємо, наскільки громади пов’язані з аграрним сектором — треба продовжувати діяльність». 

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький

Виклики українському агробізнесу і способи їх подолати обговорювали представники законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, голови територіальних громад, представники агробізнесу, фермери, науковці та експерти. 

Як зазначив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник:

«Якщо минулі роки нас турбувала децентралізація, земельна реформа і робота агросектору в умовах пандемії, то тепер ми говоримо про те, як виживати агросектору в умовах війни. Ми зібрали експертів і представників влади по ключових моментах, які непокоять агросектор». 

Голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник

Агрополітичний форум започаткований у 2019 році, як експертний майданчик для обговорення найактуальніших питань аграрного сектору країни. З того часу було проведено чотири форуми, присвячені наступним темам: «Земельна реформа. Децентралізація: чого очікувати?», «Державна підтримка аграрного сектору 2020», «Аграрний сектор в умовах пандемії», «Фінансові інструменти аграріїв і земельна реформа».

Повний запис агрополітичного форуму «Агросектор 2022-2023: Стратегія виживання» доступний за посиланням.Перегляди: 72
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: