НОВИНИ

Стало відомо, який урожай винограду очікувати у 2022 році

06.06.2022 15:46
7dc30899b1abbfd868196aac5bbf89f4

На виноградниках, де в минулі роки догляду за кущами приділялась належна увага і пошкодження кущів було незначним, виноград добре розвивається, і тут очікується висока врожайність, прогнозують дослідники з Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Е. Таїрова» радять починати обробляти баковими сумішами фунгіцидів проти мілдью та оїдіуму до цвітіння за дощової весни та після цвітіння – за сухої. Про це повідомляється на сторінці установи у Фейсбук, пише   agronews.ua.

Учені, враховуючи добру розвиненість та оптимальну плодоносність зелених пагонів на основній площі виноградників, наголошують на особливому значенні заходів з раціонального використання ґрунтової вологи: обламуванні зайвих пагонів, видаленні підщепної порослі та інше. 

«На плодоносних кущах спочатку обламують слабкі пагони, а також ті, що розвинулися на багаторічній деревині і не потрібні для відновлення окремих частин куща», – зазначають спеціалісти. 

Вони зазначають, що оптимальне навантаження пагонами на гектар насаджень у культурі винограду без зрошення повинно складати в столових сортах з великими гронами (Італія, Молдова, Аркадія, Флора, Ранній Магарача) – 45–55 тис., з середніми і невеликими гронами (Жемчуг Саба, Мускат жемчужний, Шасла біла, Мускат гамбургський) – 60–70 тис. пагонів. На насадженнях технічних сортів винограду після обламування залишають 80–100 тис. пагонів на гектар насаджень.

На молодих (2–4 річних) насадженнях проводять зелені операції (обламування, прищипування, пасинкування), спрямовані на створення запланованого формування кущів винограду.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: