НОВИНИ

Стало відомо, яким буде врожай яблук цьогоріч

02.03.2023 16:17
yabloky7

За підсумками сезону 2022/2023 року урожай яблук буде на 10% більший, ніж у сезоні 2021/2022.  Такий обережний прогноз робить експортна компанія USPA Fruit спільно з Українською асоціацією аграрного експорту. Про це повідомляє AgroTimes, пише agronews.ua.

«Незважаючи на те, що було багато прогнозів з приводу економії на технологіях, якість яблука була досить високою. Це стосується саме підприємств, які орієнтуються на експортну діяльність», – прокоментував  ситуацію керівник USPA Fruit Володимир Гуржій.

За попередніми оцінками USPA Fruit, виробництво яблук для свіжого ринку промисловими виробниками у 2022 році дещо збільшилось порівняно з 2021 роком. Урожай яблук 2021 року склав 1,3 млн тонн, з них 400-500 тис. тонн зібрали галузеві підприємства. Ця продукція продавалася ще у сезоні 2022 року.

Разом з цим експерти констатують виключно складні умови, в яких садівникам доводиться вирощувати та збувати фрукти. Зростання собівартості, падіння споживання на локального ринку, відключення електроенергії, погіршення доступу до фінансування, брак робочої сили, пов’язаний з міграцією та мобілізацією мільйонів людей, втрата частини територій через окупацію. 

Прогнозують, що частина цих підприємств навіть після звільнення буде відбудовуватися довго.Перегляди: 7
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: