АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Стало відомо, які земельні ділянки сільгосппризначення можна орендувати без аукціону

03.04.2024 10:08
7

Чинне законодавство передбачає два варіанти передачі в оренду комунальних земель: за результатами проведення земельних торгів або за рішенням відповідного органу, який розпоряджається землею. Про це повідомляє Земельний фонд України, пише agronews.ua.

Відповідно до ч.1 ст.134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності передаються в користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) окремими лотами на конкурентних засадах (на земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

До таких випадків належить, зокрема, використання земельних ділянок для потреб, пов’язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів; надання в оренду земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, що обслуговують масив земель сільськогосподарського призначення тощо.

Що ж стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то без аукціону можна отримати в оренду:

  • земельні ділянки для  сінокосіння і випасання худоби;
  • земельні ділянки для городництва. Площа земельної ділянки, що надається громадянину в оренду для городництва, не може перевищувати 0,6 гектара.

В інших випадках оренда комунальної сільськогосподарської землі здійснюється на конкурентних засадах.Перегляди: 4966
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: