АНАЛІТИКА

Озвучено оновлені ціни на молоко-сировину в Україні

22.02.2024 08:18
9

Молокопереробні підприємства не відчувають нестачі молока-сировини, що стримує зростання закупівельних цін. Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, пише agronews.ua.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 20 лютого склала 14,50 грн/кг без ПДВ, що на 20 коп. більше ніж в другій половині січня. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 14,00 до 15,00 грн/кг без ПДВ. Нижня і верхня межа цінового діапазону не змінилася, а верхня знизилась на 20 коп. за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 14,50 грн/кг без ПДВ. За останній місяць ціна на цей ґатунок впала на 20 коп. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 14,00 до 15,00 грн/кг без ПДВ. Нижня межа цінового діапазону не змінилася, а верхня впала на 20 коп. порівняно до другої половини січня.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,57 грн/кг без ПДВ і не змінилася за останній місяць. Мінімальна ціна в господарствах склала 13,00 грн/кг, а максимальна ціна – 14,28 грн/кг. Нижній і верхній діапазони цін не змінилися за останній місяць.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 14,19 грн/кг без ПДВ і знизилась на 13 коп. порівняно до 20 січня. Порівняно до результатів моніторингу проведеного на початку лютого, рівень цін залишився без змін.

Георгій Кухалейшвілі припускає, що ріст цін на молоко-сировину в Україні стримує зростання обсягів імпорту європейських сирів та зниження продажі сирів вітчизняного виробництва в лютому. З середини осені провідні сировари піднімали ціни на свою продукцію тричі, і за цей період вітчизняний сир подорожчав приблизно на 15−17%.

Високі ціни стримують купівельну активність українців, які звертають увагу на європейські сири в якості альтернативи. Нереалізована продукція накопичується на складах молокопереробних підприємств, що не сприяє зростанню попиту на молоко-сировину і, в свою чергу, стримує ріст закупівельних цін.

На ціни може також давити ускладнення експорту агропродукції з України через польсько-український кордон. Польські фермери продовжують блокувати прикордонні переходи, заважають транзитному руху автомобільного транспорту через територію країни. Накопичення в Україні нереалізованих на експорт молочних продуктів не сприяє укріпленню цін на сировину.

Варто зазначити, що подальше зниження закупівельних цін на молоко-сировину створює додатковий тиск на фермерів в умовах воєнного часу. Дефіцит обігових коштів перед весняною посівною спонукатиме виробників збільшувати реалізацію ВРХ, яка подорожчала на 14% порівняно до грудня 2023 року. Це в свою чергу може призвести до зменшення поголів’я корів, що в перспективі загострить проблему нестачі молока-сировини і призведе до її дорожчання.Перегляди: 1263
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: