АНАЛІТИКА

Стало відомо, як змінилися ціни на рослинні олії

09.03.2024 07:05
2

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії дорожчають два тижні поспіль на прогнозах скорочення виробництва та запасів у лютому. Проте зменшення Індією імпорту пальмової олії на користь соєвої та соняшникової може зупинити зростання цін. Про це повідомляє GrainTrade, пише agronews.ua.

Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 1,3% до 3986 рінггитів/т або 842 $/т (+1,5% за тиждень). Трейдери очікують статистичного звіту, де оцінку запасів олії в країні можуть знизити (вперше за 6 місяців) до 2 млн т внаслідок зменшення виробництва.

Поки що ринок не відреагував на дані про скорочення Індією імпорту пальмової олії у лютому на 35,6% до 9-місячного мінімуму 504 тис т внаслідок зростання цін на неї.

Наразі сиру пальмову олію (СРО) в Індії пропонують по 965 $/т CIF (включно з фрахтом та страхуванням) з поставкою у квітні, тоді як соєву та соняшникову олію – по 950 $/т та 928 $/т відповідно. Тому у лютому імпорт соняшникової олії збільшився на 34% до 295 тис т. До того ж, через логістичні проблеми у Червоному морі деякі партії соняшникової олії, що мали прибути ще у січні, були вивантажені вже у лютому.

Водночас імпорт соєвої олії зменшився у порівнянні з січнем на 7,9% до 174 тис т, що значно поступається середньомісячному показнику 2022/23 МР – 306 тис т.

Внаслідок зменшення закупівель соєвої та пальмової олії загальний обсяг імпорту рослинних олій до Індії у лютому скоротився у порівнянні з січнем на 18,4% до 2-річного мінімуму 973 тис т. Нагадаємо, що пальмову олію Індія купує в Індонезії, Малайзії та Таїланді, а соєву та соняшникову – в Аргентині, Бразилії, Україні та рф.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго залишаються на найнижчому з травня 2023 р рівні – 995 $/т, і можуть ще більше подешевшати на тлі сезонного збільшення поставок олії з Аргентини у березні – квітні.Перегляди: 3936
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: