НОВИНИ

Стало відомо, як змінилася прибутковість виробництва молока

16.10.2021 09:08
moloko

У вересні український молочний індекс (УМІ) зріс на 3,3% після приблизно такого ж зростання в серпні. До того ж протягом останніх чотирьох місяців УМІ зріс вже на 22,2%. Про це повідомляє Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), на своїй сторінці у Facebook, пише agronews.ua.

Фахівець зауважує, що, як і в серпні, близько половини зростання забезпечило зростання ціни на молоко.
Здешевлення кормів теж відбулося, аж «на цілих» 1,0%, правда всередині концентрованого міксу знову дешевшали шроти олійних, а росли ціни на кукурудзу.

“Прибутки (у кого вони були) в вересні 2021 року вперше були вищими (на пів відсотка), ніж в тому ж місяці 2020 року! Але це не тому, що зараз все так добре, а тому, що минулого року в цей час прибутки стрімко падали.
Але, все ж, це був третій найкращий показник прибутковості за останні 5 вереснів. Перші три квартали 2021 року дозволили нашим молочникам заробити на 23,0% менше, ніж рік тому за той самий період. І поки що це другий найгірший рік за останні 5 років! Гірше з прибутками було востаннє в 2017 році”, – зазначає Андрій Ярмак.

За його словами, як правило УМІ в жовтні різко зростає.

“Середнє зростання УМІ за останні 10 років в жовтні становило 10%, але минулого року вперше в жовтні УМІ знизився. Але то ж був пандемійно нестабільний рік. Також зовнішній фактор є досить позитивним. Протягом останнього місяця вартість молочних продуктів на біржах зросла приблизно на 5%, та й в Україні попит тримається високим”, — зауважує Андрій Ярмак.

Нагадаємо, що В Україні нечувано зросли ціни на сало.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: