НОВИНИ

Стало відомо, як виростити ківі на дачі

07.06.2024 19:22
1

Ківі – це екзотичний фрукт, який радує нас своїм смаком та користю для здоров’я. Він багатий на вітамін C, калій, вітамін K та інші поживні речовини. Але що робити, якщо ви хочете насолоджуватися цим фруктом, не виходячи з дому? Вирощування ківі на дачі – це цілком можливе завдання, яке принесе вам не тільки задоволення від процесу, але і свіжий урожай. Про це повідомляє Сад й город, пише agronews.ua.

Перший крок до успішного вирощування ківі на дачі – вибір відповідного сорту. Існує кілька різновидів ківі, але не всі вони підходять для вирощування в середньоєвропейському кліматі. Основні аспекти, які варто враховувати під час вибору сорту:

 1. Стійкість до холоду: Вибирайте сорти ківі, які найкраще адаптовані до холодних зим. Деякі сорти, такі як Hayward і Bruno , чудово справляються з низькими температурами.
 2. Самоплідні сорти: Самоплідні сорти ківі мають квіти обох статей, що означає, що вони можуть запилюватися самі, без наявності інших рослин для запилення. Це робить вирощування ківі зручнішим.
 3. Розміри рослин: Зверніть увагу на розміри дорослих рослин. Деякі сорти ківі можуть бути досить великими і вимагати більше місця для зростання, в той час як інші компактні і можуть бути придатними для невеликих ділянок.

Ківі віддає перевагу сонячним місцям із захистом від вітру. Виберіть місце на вашій ділянці, яке отримує достатньо сонячного світла і добре дреновано. Перед посадкою ківі необхідно підготувати ґрунт:

 1. Дренаж : Ківі не любить застою води. Переконайтеся, що ваша ділянка має хороший дренаж, щоб уникнути затоплення коріння рослини.
 2. Добриво : Підготуйте ґрунт, додавши компост або перегній для забезпечення рослини необхідними поживними речовинами.
 3. Кислотність ґрунту : Проведіть аналіз ґрунту, щоб дізнатися його кислотність. Ківі віддає перевагу нейтральному або злегка кислому грунту з рівнем pH від 5,5 до 7,5. За потреби внесіть зміни для корекції кислотності.

Ківі найкраще саджати навесні, коли ґрунт прогріється і ризик заморозків мінімальний. Ось кілька кроків для успішної посадки:

 1. Вибір саджанців: Купуйте здорові саджанці ківі у перевірених постачальників. Переконайтеся, що коріння саджанців вологе і не висохле.
 2. Відстань між рослинами: Дотримуйтесь рекомендованої відстані між рослинами, щоб забезпечити їм достатньо місця для зростання і розвитку.
 3. Підготовка ями: Викопайте яму глибиною та шириною приблизно в півтора рази більше розмірів кореневої системи саджанця. Розпушіть ґрунт на дні ями і додайте добрива.
 4. Посадка: Поставте саджанець ківі в яму так, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту. Заповніть яму грунтом, щільно ущільнивши навколо коріння.
 5. Полив: Після посадки щедро полийте рослину, щоб забезпечити хороший старт для коріння.

Ківі – це рослина, яка вимагає деякого догляду, особливо в перші роки після посадки. Ось кілька порад щодо догляду:

 1. Полив: Регулярно поливайте рослини, особливо у періоди посухи. Помірне, але регулярне поливання допомагає рослинам розвиватися і не допускає пересихання коріння. З цим завданням чудово впорається система краплинного поливу.
 2. Добриво: Внесіть добрива на початку вегетаційного періоду, щоб забезпечити рослини необхідними поживними речовинами.
 3. Обрізка: Проводьте обрізку рослин для формування крони та видалення хворих або пошкоджених гілок.
 4. Захист від заморозків: У періоди низьких температур накрийте молоді рослини агроволокном або іншим матеріалом, щоб захистити їх від заморозків.
 5. Запилення: Якщо у вас сорт ківі, що вимагає запилення, посадіть поруч рослину протилежної статі для забезпечення запилення квіток.

Після кількох років догляду за ківі на вашій дачі ви зможете насолоджуватися свіжими ароматними фруктами. Залежно від сорту ківі та умов вирощування, урожай можна збирати в середині або наприкінці осені. Дозрілі плоди найкраще збирати в той момент, коли вони легко відокремлюються від гілки.

Після збирання ківі можна зберігати в холодильнику при температурі близько 0°С. Оптимальна вологість для зберігання ківі становить близько 90%. Зберігання у пакетах або контейнерах з отворами для циркуляції повітря допоможе продовжити термін придатності фруктів.Перегляди: 60
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: