НОВИНИ

Як вносити до реєстру дані щодо загиблих від війни тварин

28.04.2022 11:00
pochemu-korova-zhuet-korm-dvazhdy-94325629207823_small4

Під час бойових дій чимало аграрних підприємств зазнають руйнувань і втрачають худобу, в тому числі через навмисний розстріл російськими військами. Повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока, пише agronews.ua.

Падіж тварин викликаний не хворобою чи випадковістю, а злочинними діями російських загарбників потребує коректного кодування під час внесення даних до Єдиного державного реєстру тварин про причини вибуття. Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин (АІРТ) надало офіційне роз’яснення процедури.

За даними, такий падіж потребує коректного кодування. В тому числі, щоб за такими кодами господарства мали можливість доводити причини втрат і претендувати на державну компенсацію чи підтримку для відновлення.

У разі падежу (загибелі) з подальшою утилізацією тварини в господарстві юридичної особи власник/утримувач худоби, відповідальна особа господарства зобов’язані:

  • внести до паперової форми книги обліку тварин (за наявності) та паспорта тварини дату встановлення факту падежу, причину і дату утилізації;
  • надіслати до адміністратора Реєстру тварин впродовж 5 робочих днів засвідчений держустановою (закладом) ветеринарної медицини заповнений паспорт тварини для внесення до Реєстру тварин інформації про падіж (загибель), утилізацію тварини.

При заповненні паспорта ВРХ на загиблу тварину причиною вибуття зазначити код 27 — загибель (падіж), а в полі «Особливі відмітки» — що загибель худоби сталася внаслідок бойових дій, підкреслили в АІРТ.

Для швидкого злагодженого подання і реєстрації у ЄДРТ даних щодо втрати худоби внаслідок бойових дій господарствам радять звертатися до структурних підрозділів АІРТ за місцем їхнього розташування.

Читайте також: Селекціонери вивели надзвичайно родючий сорт томатів.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: