НОВИНИ

Стало відомо, як війна вплинула на акції українських аграрних компаній

22.04.2022 13:01
b830f044c90e848fb6d88cb02fbc023e

Акції українських аграрних компаній продовжують торгуватися на міжнародних біржах і навіть відновили зростання, на відміну, скажімо, від паперів російського Сбєрбанку, акції якого обвалились майже в 400 разів. Про це повідомляє МІНФІН, пише agronews.ua.

Після початку війни український фондовий ринок заморожено. Але акції українських компаній, які представлені на іноземних майданчиках, доступні для купівлі інвесторами.

Так, на Лондонській біржі (London Stock Exchange) розміщено акції МХП та Ukrproduct, на Варшавській (Warsaw Stock Exchange) — Kernel, Astarta, Ovostar Union, Industrial milk company.

МХП (MHP)

У березні МХП запросила у інвесторів відстрочку на 270 днів за відсотками за облігаціями. В компанії це пояснили необхідністю профінансувати посівну кампанію, яка обійдеться у $160 млн. 

Напередодні війни акції компанії коштували $6,22. В березні вони падали і до $3, але потім почали поступово відновлюватись. Наразі акція коштує $4,3. У 2008 і 2014 роках цінні папери просідали суттєвіше. Нинішній обвал не такий катастрофічний, оскільки ще до війни акції були недооцінені.

Kernel (KER.WA)

У компанії все добре з фінансами. Минулого року прибуток перевищив $500 млн — більше, ніж за 3 попередні роки разом. За цих умов Kernel не лише готувався до збільшення земельного банку та виробничих потужностей, але й проводив байбек акцій.+

Напередодні війни акції компанії коштували близько 50 злотих, а під час найглибшого просідання у березні — 16. Наразі цінні папери зросли, порівнюючи з мінімумами, вдвічі і коштують 32,7 злотих.

Перспективи цих компаній безпосередньо пов’язані зі станом сільського господарства в країні. І в цьому напрямі, як запевняють представники влади, все не так і погано.

Читайте також: Рада пропонує спростити використання землі під час воєнного стану .Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: