АНАЛІТИКА

Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на яблука

20.03.2024 07:01
3

Формування закупівельних цін на яблука нового врожаю відбувається в межах 23-26 грн/кг, що на 9-15% більше, якщо порівнювати з попереднім періодом. Про це УНІАН повідомила керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” Тетяна Попович, яка раніше заявляла про здешевшання популярного овоча, пише agronews.ua.

За її словами, ціни на яблука залежать від сезонності, якості врожаю, логістичних витрат та імпортно-експортних відносин. Середньомісячна ціна на яблука в Україні коливається довкола 20,49 грн. На гуртовому ринку “Шувар” можна зустріти ціни від 23,90 грн до 24,75 грн, нижня межа становить 19,35 грн.

За сприятливих для вирощування яблук погодних умов можна очікувати зниження цін, оскільки пропозиція на ринку збільшиться. З іншого боку, при зростанні інфляції можна очікувати підвищення цін на продукти харчування, в тому числі – яблука.

Загалом експерт вважає, що ціни на яблука будуть демонструвати відносну стабільність. Більш точні прогнози можна буде зробити на основі аналізу агрометеорологічних звітів, тенденцій на світових ринках та економічної ситуації в Україні.Перегляди: 75
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: