АНАЛІТИКА

Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на цибулю нового врожаю

22.05.2024 08:01
1

Попереднього тижня в Україну почали надходити оптові партії цибулі нового врожаю з Узбекистану та Азербайджану. У цих країнах цибулю нового врожаю почали прибирати вже понад місяць тому, тому зараз вже є достатня пропозиція якісної продукції, пристосованої до такого тривалого транспортування. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Збільшення пропозиції цибулі з Узбекистану та Азербайджану на ринку України призвело до того, що ціни пропозиції в сегменті якісної цибулі ближче до вихідних почали знижуватися. До речі, з’явилися повідомлення про продаж на ринку України й ранньої цибулі, ввезеної з Македонії, однак ця інформація потребує додаткових уточнень.

За інформацією учасників ринку, українські виробники, яким вдалося зберегти запаси цибулі врожаю 2023 року, як і раніше, намагалися минулого тижня підвищувати відпускні ціни. З огляду на дефіцит цибулі, це їм вдавалося аж до четверга. Однак ближче до вихідних ситуація почала змінюватися і ціни на якісну цибулю помітно “просіли”.

Зокрема, на найбільшому регіональному торговому майданчику EF Trade Platform, цибуля подешевшала до 20-28 грн за кг (50-70 центів США) порівняно з 25-30 грн/кг (64-75 центів США) тижнем раніше.

З огляду на надлишок цибулі на ринку Узбекистану та інших країн Центральної Азії, поставки продукції на ринок України з цих країн будуть вигідними, навіть якщо ціни на ринку України продовжать знижуватися. Відповідно, саме цю тенденцію, найімовірніше, ми й побачимо на ринку України найближчими тижнями.Перегляди: 1879
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: