НОВИНИ

Як скорочення врожаю вплине на вартість продуктів

27.07.2022 13:02
ilyustratyvne-foto_large-3

На ціни на продукти харчування в Україні не повинне вплинути скорочення врожаю через війну, адже обсяги втраченого з точки зору внутрішньої продовольчої безпеки не критичні. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного телемарафону, повідомляє УНН, пише gronews.ua.

“Очікуємо, що цього року зберемо на контрольованій території близько 65 млн тонн (врожаю – ред.). Тобто, ці втрати не вплинуть негативно на фізичну доступність харчів українця. Їх буде достатньо для внутрішнього ринку. Відповідно на внутрішньому ринку на ціни саме цей фактор впливати не буде. Ми очікуємо, що буде достатньо”, – сказав Висоцький.

Так, за оцінками посадовця, втрати врожаю сягатимуть близько 10-12 млн тонн зернових-олійних. “Це є з точки зору абсолютної вартості значний об’єм. Але з точки зору внутрішньої продовольчої безпеки не критичний. Тому що ми споживаємо в середньому близько 20 млн тонн”, – зазначив він.

Водночас, з його слів, скорочення врожаю вплине на зовнішні ринки. “Тому що цей об’єм потенційно мав би бути експортований. Відповідно, він не буде експортований. Це далі буде тиснути на міжнародні ціни. Ми бачимо, що вони зросли з початку війни. Якраз цей фактор, що цього об’єму не буде поставлено, – продовжуватиме підтримувати високі ціни на міжнародних ринках на сільгосппродукції”, – наголосив Висоцький.

При цьому він висловив сподівання на “ефективну безпечну реалізацію меморандуму, підписаного минулого тижня в Туреччині”. Що має допомогти збільшити обсяг експорту сільгосппродукції. “І одразу відповідно стабілізувати ціни на внутрішньому ринку з точки зору рівня, щоб покривалася як мінімум собівартість і можливість продовжувати операційну діяльність українським фермерам”, – додав посадовець.

Ситуацію, за якої наступного року через збитковість фермери можуть не вийти на поля, Висоцький назвав найбільш “потенційно критичним сценарієм”. “Ми все-таки надіємось, що останні надії будуть імплементовані. Відповідно буде достатньо ліквідності, щоб продовжувати посівні роботи. Фермери хочуть працювати. Вони підтверджують, що це вдасться в серпні реалізувати. Вони всі посіяться осінню. На всіх територіях, де безпечно. Тому ставимо таку ціль, і йдемо до її виконання”, – зауважив він.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимої



Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: