ВАЖЛИВО

Стало відомо, як правильно встановити орендну плату за землю

29.03.2024 11:05
4

При розробці договорів для клієнтів та під час процедурного супроводу угод щодо оформлення прав користування (оренда, сервітут, суперфіцій, суборенда тощо), обов’язково враховуються певні вимоги. Про це повідомляє Земельний фонд України, пише agronews.ua.

Щодо визначення розміру орендної плати, то тут є регулювання:

  • нормативне, прямо встановлене в законодавстві для певного виду майна;
  • договірне, що застосовується на розсуд сторін.

В договорі оренди землі необхідно чітко прописати умови та періодичність розгляду питання щодо зміни або індексації розміру орендної плати. Також, в період воєнних дій, доречно внести в договір умову щодо можливості зменшення оплати, якщо відбулось незалежне від сторін ускладнення в користуванні майном або можливість несплати орендної плати за той час, коли особа не може користуватися майном через обставини, за які він не відповідає (наприклад заміновані поля, окупація тощо).

Важливо зазначити, що, зазвичай, якщо в договорі оренди землі сторони не домовились про інше, при зміні власника майна права та обов’язки орендодавця передаються новому власнику. Це основні вимоги до договору оренди.

Проте земля, як особливо цінне нерухоме майно, може передаватись в оренду з урахуванням не тільки вищеописаних вимог, а ще й з урахуванням вимог окремого законодавства, що регулює таку передачу прав користування.Перегляди: 957
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: