НОВИНИ

Як вплине втрата Сєвєродонецького «Азоту» на майбутній врожай

04.07.2022 14:37
sev_azot-1280x720

У 2021 році підприємство «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», яке входить до Group DF Дмитра Фірташа, виробило 120 666 т аміаку, 422 322 т аміачної селітри, 372 808 т карбаміду, 145 910 карбамідно-аміачної суміші. Про це повідомляє forbes, пише agronews.ua.

Останнє офіційне повідомлення групи щодо ситуації датується 9 червня. В ньому повідомлялося, що внаслідок вибухів пошкоджені щонайменше два цехи хімічного підприємства, в тому числі цех аміаку. Компанія встигла вивезти небезпечні речовини в останній день лютого.

Керівник Сєвєродонецької районної військової адміністрації Роман Власенко повідомив, що наразі внаслідок ворожих обстрілів підприємство зруйновано на 70%.

Втрата Сєвєродонецького «Азота» не створить дефіциту мінеральних добрив на українському ринку,впевнений директор із маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» Сергій Рубан. 

До війни 95% клієнтів Сєвєродонецького «Азота» становили українські покупці — фермери й агрохолдинги.

До початку повномасштабного російського вторгнення українські аграрії, за даними Рубана, споживали щорічно приблизно 1,5-2 млн т селітри. Після 24 лютого Україна скоротила посіви на 20,6%, свідчать дані Мінагрополітики та продовольства. В результаті аграрії зменшили попит на добрива приблизно на 20–30%.

Додатковим чинником зменшення попиту на мінеральні добрива став дефіцит обігових коштів у аграріїв через неможливість експортувати зерно.

«В першу чергу вони витрачали кошти на паливо та посівний матеріал і лише потім на мінеральні добрива. Через дефіцит наявних виробничих потужностей Україна зіткнеться з нестачею добрив після звільнення окупованих земель», – каже Рубан.

Читайте також: Деякі приходили і казали: дайте хоч що-небудь поїсти, – Шамрицький.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: