НОВИНИ

Стало відомо, скільки сільгоспземель вибули з обороту через війну

20.02.2023 13:12
zemlya-vijna

За попередніми прогнозами, посівні площі цьогоріч зменшаться на 7 млн га порівняно із довоєнним показником – 29 млн га. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передає delo.ua, пише agronews.ua.

За його словами через воєнні дії та замінування земель цьогоріч аграрії не засіють близько 7 млн га сільгоспземель.

“Зокрема на Харківщині, Херсонщині, Миколаївщині маємо землі в такому стані, що там не можна проводити польові роботи. Поля здебільшого заміновані”, – підкреслив Марчук.

Він наголосив, що розмінування – це одне із пріоритетних завдань на сьогодні, адже майже чверть земель непридатні для сільгоспробіт. 

Але розмінування потребує значних коштів, тому зараз ВАР веде перемовини з міжнародними партнерами.

“Потрібно створити фонд підтримки деокупованих територій, адже від того, як швидко знайдемо кошти на розмінування, залежить не лише продовольча безпека, а й можливість реалізувати експортний потенціал”, – зазначив Марчук.

Він додав, що з перших днів війни світ відчув нестачу українського продовольства через блокаду морських портів. На думку Марчука, якщо  Україна суттєво скоротить посівні площі , то не зможе наростити експорт зернових, що у свою чергу вплине на продовольчу безпеку світу.

Крім того, цьогорічна посівна буде проходити в умовах економії на добривах і ЗЗР.

“Через неможливість реалізувати продукцію за гідними цінами, аграрії внесуть на 40-60% добрив менше від потреби. Додатковим навантаженням для аграріїв є мобілізація. Ми ведемо роботу, щоб фахівці агропідприємств залишалися на місцях”, – зауважив Марчук.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: