НОВИНИ

Стало відомо, скільки с/г земель в Україні є потенційно небезпечними для виробництва

12.02.2023 08:12
pole3

Третина українських земель є потенційно небезпечною для сільськогосподарських робіт через замінування та хімічні забруднювачі. Про це розповіла фахівчиня зі сталого землекористування ГО «Екодія» Лоріна Федорова, повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

 «Третина українських земель стала зоною ризикового сільського господарства. Це означає, що територія замінована і є потенційно небезпечною для ведення сільськогосподарських робіт», — зазначила Лоріна Федорова.

За її словами, відомо про багато випадків загибелі фермерів, які поверталися на свої угіддя до завершення розмінувань та підірвалися на мінах під час сільськогосподарських робіт.

«Забруднені ґрунти можуть стати небезпечними як для населення, яке там проживає, так і для споживачів, які будуть споживати вирощену на них агропродукцію», — повідомила спікерка.

Це пов’язано з тим, що хімічні забруднювачі можуть мігрувати з ґрунтів у рослини. Агропродукція може стати токсично небезпечною та створити величезні ризики для її споживачів.

На стан ґрунтів впливає все: падіння снарядів, замінування територій, побудова бліндажів. І в міру продовження війни рівень пошкоджень зростає через хімічні, фізичні забруднення та механічні порушення структури ґрунту, заявляє експертка.

Загальна цифра збитків від засмічення та забруднення земель, за її даними, перевищує 845 млрд грн.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: