ВАЖЛИВО

Стало відомо, скільки принесе Україні розблокування агроекспорту

10.08.2022 10:07
port-graine

Розблокування агроекспорту через морські порти може принести Україні до $20 млрд валютної виручки. Таку думку висловив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон в коментарі Forbes Ukraine, пишен agronews.ua.

Відкриття одеських портів дозволить Україні разом із експортом через дунайські порти та сухопутні західні кордони щомісячно відправляти 6,6 млн т агропродукції. Цього достатньо для того, щоб Україна змогла вивезти за кордон експортні залишки минулорічного врожаю — 15-18 млн т і зерно, яке буде зібране в 2022 р. та продане на зовнішні ринки.

Якщо спиратися на поточні світові ціни на зернові та олійні, за 70 млн т врожаю українські аграрії отримають приблизно $15 млрд. Загалом український бізнес, включаючи аграріїв і перевізників, заробить до $20 млрд. Це та сума валютної виручки, яку Україна може отримати на свої рахунки завдяки розблокованим портам.

«Та ці прогнози можуть не збутися, якщо іноземні судновласники не забажають йти до українських портів вивозити зерно. Поки кількість бажаючих невелика. Сподіваємося, що збільшиться, оскільки є попередні домовленості про нові судна, які мають прийти за врожаєм», — додав Роман Сластьон. 

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїПерегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: