НОВИНИ

Стало відомо, скільки органічних с/г земель знаходиться в окупації

29.06.2022 17:07
colorful-countryside-farm-fields-cultivated-soil-BGTBMS5-min

Близько 30% виробників органічної продукції на початку активних військових дій в Україні заявили про повну зупинку діяльності та ще стільки ж – про часткову. Частина територій була деокупована, але на сьогодні досі під окупацією залишається 1/5 всіх органічних земель України. Про це 25 червня повідомило OrganicInfo.ua, пише agronews.ua.

«Переважно це території Херсонської та Запорізької областей. І навіть там, де активні бойові дії не ведуться, залишається ризик окупації та обстрілів, погрожують аграріям рештки снарядів та міни», – уточнили експерти.

Згідно з повідомленням, попри складну ситуацію, представники органічного сектора вже зараз думають про повоєнне відновлення України – це повинна бути повноцінна перебудова та інтеграція до європейської спільноти, на принципах сталого розвитку та з урахуванням Європейського зеленого курсу. Особливо зараз, після отримання Україною статусу країни-кандидата в ЄС.

«Війна в Україні демонструє вразливість інтенсивного виробництва і недоліки довгих ланцюгів постачання. Перехід до локальних та сталих продовольчих систем може забезпечити місцевим виробникам стабільний дохід, сприяти зниженню цін на харчові продукти, зменшенню їх вуглецевого сліду та підвищенню якості їжі й продовольчій безпеці на місцевому та регіональному рівнях», – зазначила Катерина Шор, представниця українських членів IFOAM Organics Europe.

Читайте також: Деякі приходили і казали: дайте хоч що-небудь поїсти, – Шамрицький.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: