НОВИНИ

Стало відомо, що робитиме Уряд в наступному році для підтримки української економіки

22.12.2022 13:03
50

Наступного року Міністерство економіки України в своїй роботі буде робити ставку на підтримку бізнесу та розширення експортних можливостей. Про це заявив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка під час дискусії “Як українська економіка пережила 2022 рік”, організованої Центром економічної стратегії, пише agronews.ua.

«Наша мета на наступний рік – збільшувати обсяги програм допомоги бізнесу. Мова йде про грантові програми єРобота та програму пільгового кредитування «5-7-9». В умовах війни – це найдієвіші механізми, які дозволяють підтримувати економічну діяльність суспільства. Тобто мова йде не про здешевлення продукції, не про вирівнювання конкурентних переваг, а в першу чергу – про підтримку економічної активності людей. Наше завдання зробити все, щоб під час війни люди думали про бізнес, про його розвиток і про створення нових робочих місць. Щоб не впасти в депресію, не зупинитися і потрібні саме такі механізми підтримки», – заявив Тарас Качка.

За його словами, наступного року Уряд буде намагатись подовжити дію безмитних режимів торгівлі з ЄС, США та Великою Британією якнайменше на той період, поки йде війна і український бізнес потребує підтримки.

Також у 2023-му Міністерство економіки буде активно працювати над розширенням українського експорту. Мова йде про розблокування чорноморських портів, зокрема Миколаєва, та розвиток інфраструктури на заході України, в якому бізнесу готові допомагати міжнародні фінансові організації (насамперед ЄБРР), які будуть фінансувати проєкти.

“Свобода навігації, свобода транспорту – те, чого ми прагнемо. Ситуація, коли повинні домовлятися про гарантії безпеки за тим чи іншим маршрутом, – це нонсенс, приклад того, як війни втручаються у торгівлю”, – підсумував Тарас Качка.

У дискусії також взяли участь Міністр фінансів України Сергій Марченко та Голова Національного банку України Андрій Пишний.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: