НОВИНИ

Стало відомо, що буде з зерном якщо його не експортувати

26.05.2022 16:03
25eb9d33-d7735777b3c234ad9d8f20a9fb19562f

Наразі Україна в основному експортує кукурудзу, насіння соняшнику, соняшникову олію та макуху. Водночас ячмінь, пшениця і соєві боби експортуються в невеличких об’ємах. Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, передає antikor.com, пише agronews.ua.

«На складах в Україні лишається майже 15 млн т кукурудзи, при цьому наше внутрішнє довоєнне споживання (з населенням у 40 млн осіб, з повноцінною переробкою), не перевищувало 8 млн т. Тобто зараз маємо запаси кукурудзи на майже дворічне споживання», — зазначив Тарас Висоцький.

«За самими песимістичними прогнозами щонайменше отримаємо ще 20 млн т кукурудзи. Тобто в нас вже є залишки на два роки і ми ще зберемо на 2,5 роки. Кукурудза чотири роки не пролежить на складах, зерно може лежати рік — максимум два, якщо ми її не будемо експортувати, її треба буде просто викинути, тому що вона зіпсується», — пояснив заступник міністра.

Аналогічна ситуація з соняшником. На залишках зараз в Україні 7 млн т, наше річне споживання — 1 млн т. Тобто в Україні зараз зберігається семирічний запас і враховуючи посівні площі, планується отримати ще мінімум 10 млн т соняшника.

«Причини не експортувати ці культури немає, вони зіпсуються. З іншого боку їх експорт є запорукою, що аграрії отримають кошти і в них буде на що сіяти інші культури, пшеницю, гречку, овес, просо, що нам важливі для продовольчої безпеки. Будуть кошти тримати корів тощо», — підсумував Тарас Висоцький.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: