АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Стало відомо, що змінив Закон № 466-IX для сільгосптоваровиробників

27.08.2020 10:01
(COPY) (COPY) (COPY) (COPY) (COPY) (COPY) форум 3

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України стосовно вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466-IX вніс зміни щодо оподаткування та провадження господарської діяльності фізичних осіб – підприємців, в т.ч. сільськогосподарських виробників, внесених. Про це повідомляє Головбух Агро, пише agronews.ua.

Детально, зміни для платників єдиного податку четвертої групи – сільськогосподарських виробників:

Уточнили базу оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи

Відповідно до нової редакції п.2921.2 ст.2921 ПКУ базою оподаткування є нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю. Якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведено, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в Автономній Республіці Крим або області.

Дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва  при реорганізація платника єдиного податку четвертої групи

Доповнили новим абзацом пп. 291.4.3 ПКУ, відповідно до якого, якщо сільськогосподарський товаровиробник реорганізується шляхом приєднання згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва (75% за попередній податковий (звітний) рік), поширюється на всіх учасників такої реорганізації.

Уточнили граничні терміни подання податкової звітності

Приведений у відповідність граничний термін подання звітності платниками єдиного податку четвертої групи, зазначений в пп.298.8.1 ПКУ, з терміном, зазначеним у пп.295.9.1 ПКУ, – не пізніше 20 лютого.

Набуття статусу податкового агента

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку четвертої групи, набули статусу податкового агента та будуть зобов’язані у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичних осіб, які перебувають з ним у трудових або цивільно-правових відносинах виконувати функції податкового агента. Тобто утримувати та перераховувати від імені і за рахунок фізичних осіб податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з виплачених доходів, з відповідним відображенням даних у формі 1-ДФ (п.297.3 ПКУ).

При цьому  при отриманні зазначених доходів фізичні особи звільняються від обов’язку подання річної податкової декларації за звітний рік та сплати  відповідного податку та збору (пп.164.2.2 ПКУ).

Більше інформації для бухгалтера агропідприємства — на порталі Головбух.


«Головбух Агро» — єдиний в Україні повноцінний електронний журнал для бухгалтерів, які ведуть облік на підприємствах агропромислового комплексу.  Видання оперативно висвітлює законодавчі зміни, дає готові рішення робочих ситуацій, попереджає про ризики, убезпечує від штрафів та подає зрозумілі інструкції правомірних і безпечних дій. 


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: