НОВИНИ

Стало відомо, наскільки зростуть ціни на продукти до свят

10.11.2021 10:02
584508c965769-187c090281fb87e37b12a688df391bc3_1200

Розірвані ланцюжки постачання та глобальна інфляція – основні причини світового подорожчання продуктів харчування. Таку думку  висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. Про це повідомляє «Українського радіо», пише agronews.ua.

«Якщо говорити коротко про причини подорожчання продуктів харчування в світі, то основна з них – глобальна інфляція. Світ наповнений грошима, які постійно додруковують, а будь яка емісія тягне за собою інфляційні процеси, що, відповідно, призводить до зростання цін. Звичайно, що не кожна країна може дозволити собі розпочати емісію, а лише ті держави, що мають у своєму розпорядженні резервні валюти. Зазвичай такими валютами виступають долар США, євро та китайський юань», – пояснив експерт.

Ще однією глобальною причиною, яка спричиняє подорожчання продуктів, Ярмак вважає так звані «зламані ланцюжки постачання продукції». Справа в тому, що Витрати на транспортування продукції в світі зросли в кілька разів і виробники сьогодні бронюють транспортні поставки за кілька місяців, адже не вистачає контейнерів та кораблів.

Наступна причина, на думку експерта, – пандемія коронавірусу, що змушує багато країн «зачинятися», суттєво обмежуючи можливості для імпорту продовольчих товарів.

Зміни клімату також впливають на ціни, оскільки нерідко призводять до втрат врожаїв багатьох сільськогосподарських культур.

«Світове населення зростає, в світі все більше грошей, які потрапляють до людей, що витрачають їх, в тому числі, на продукти харчування. Це формує споживчий попит і відповідно зростання цін», – підсумував фахівець.

Читайте також: Нюанси податкової амністії: як декларувати земельні ділянки.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: