ВАЖЛИВО

Стало відомо, куди завозять крадене українське зерно

28.08.2023 17:21
sevastopol-satellite

На тимчасово окупований територіях, за виключенням півострову Крим, було вкрадено 3,7 млн т українського зерна. Про це повідомляє «Центр національного спротиву», пише agronews.ua.

З них, 1,4 млн т вкрали на Запоріжжі. Все це зерно грабується росіянами у фермерів, які вимушені здавати продукцію за фіксованими цінами в рази нижче ринкових. Далі зерно перепродається дотичним до гауляйтерів підприємствам й реалізується за ринковими цінами.

Водночас результати дослідження проведеного Bellingcat у співробітництві з Lloyd’s List Intelligence свідчать, що російські судна почали транспортувати зерно з окупованої території України до Ірану.

Так корабель «Михаїл Ненашев» у червні 2023 року, вимкнувши систему розпізнавання, пройшов через Керченську протоку до Севастополя. З 21 по 24 червня судно завантажували зерном. 26 червня сигнал АІС балкера знову з’явився на південь від Керченської протоки, коли він повертався в Чорне море.

Дані AIS розвідки Lloyd’s List Intelligence показали, що «Михаїл Ненашев» перетнув Середземне море 5 липня перед тим, як увійти в Суецький канал і пройти через Червоне море. 12 липня він попрямував на схід через Аденську затоку, а потім попрямував до Перської затоки. 20 липня він прибув до пункту призначення в порту Бандар Хомені на півдні Ірану.

Супутникові знімки показали, що судно пришвартовано з відкритими люками, у яких видно зерно.

Зміна осадки з 9,6 метрів, коли «Михаїл Ненашев» увійшов у Бандар-Хомені, порівняно з 6 метрами, коли він вийшов, свідчить про те, що його вантажопідйомність зменшилася — ймовірно, сигналізуючи про те, що принаймні частина його вантажу була розвантажена там. На пірсі були помічені вантажівки і розсипане зерно.

Bellingcat відправив запит до компанії Crane Marine Contractor, яка керує судном, але не отримав відповіді.

Розслідувачі нагадали, що раніше зерно з окупованих територій України вивозили до Сирії та Туреччини.

Крім того супутникові знімки, зроблені в 2023 році, показують, що російські кораблі також експортували зерно з інших портів Криму та інших окупованих територій, таких як Феодосія, Маріуополь, Бердянськ і Керч.Перегляди: 55
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: