НОВИНИ

Стало відомо, коли мед стає небезпечним для здоров’я

08.01.2024 19:01
volga

Мед володіє високим глікемічним індексом (ГІ), що наділяє його здатністю різко підвищувати рівень цукру в крові. Його регулярне споживання в кількості більше трьох столових ложок, може шкодити підшлунковій залозі і фігурі – про це розповіла лікар-дієтолог. Про це йдеться у матеріалі порталу ua-novosti.

Нерідко прагнуть схуднути люди чують про те, що мед корисніше цукру. Але якщо щодня з’їдати по три столові ложки меду і більше, це не тільки буде заважати скидати вагу, але може нашкодити і стрункій фігурі, повідомила дієтолог у своєму мережевому блозі.

“Глікемічний індекс меду – 60 одиниць. Це означає, що солодкий продукт різко підвищує рівень глюкози в крові, спонукаючи підшлункову залозу виробляти велику кількість гормону інсулін, що заважає ефективно скидати вагу”, – зауважила лікарка.

Вона додала, що, крім солідного ГІ, меду властива висока калорійність: 100 грамів дають 304 кілокалорії, столова ложка – 64 кілокалорії. Це ще один привід їсти ласощі вкрай помірно.

Крім того, мед може шкодити дитячому організму.

“Дітям молодше одного року давати мед не можна, оскільки в ньому можуть перебувати суперечки збудника ботулізму, з якими їх ще не сформований повністю кишечник може не впоратися”, – попередила лікар.

Також, додала дієтологиня, шкідливо класти мед в гаряче питво, чай або молоко. При нагріванні (понад 60 градусів) мед втрачає корисні ферменти і вітаміни, більш того, в ньому можуть формуватися небажані для організму з’єднання.


Перегляди: 89
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: