НОВИНИ

Стало відомо, кого з фермерів можуть звільнити від єдиного податку

25.02.2023 12:07
eduniy_nalogukr

Всеукраїнський конгрес фермерів (ВКФ) звернувся з ініціативою до Кабміну надати податкову пільгу фермерам, які працюють на територіях, на яких ведуться, або велись бойові (звільнити дії від сплати єдиного податку). Про це сказано у повідомленні ВКФ, пише agronews.ua.

Таке звернення стало результатом ініціативи фермерів Новгород-Сіверської громади, які межують з країною-агресором, звернулись до конгресу з проханням відстояти інтереси фермерів прифронтових територій на загальнонаціональному рівні.

Фермери Чернігівщини нарікають на те, що їхні поля або заміновані, або там розташовані військові укріплення. Уже майже рік люди не можуть повноцінно користуватися своїми ділянками, але земельний податок їм нараховують. 

Велика кількість територій господарств заміновані, під’їзні шляхи зірвані або перекопані. Провести посівну компанію в деяких господарствах взагалі неможливо. З боку держави ми позбавлені будь-якої допомоги: банки не надають кредити,  ДПС нараховує податок за землю, орендну плату за землі державної та комунальної власності, мінімальне податкове зобов’язання теж нарахували за 2022 рік», – зазначив директор фермерського господарства Шевкопляс Сергій.

Після набрання чинності змін, внесених до ПКУ Законом України від № 2120, підприємства поля, яких опинились в зоні бойових дій, на окупованих територіях чи мають фортифікаційні споруди звільняються від сплати земельного податку. Але уже майже рік Уряд не може затвердити перелік відповідних територій, а це, як роз’яснює Державна податкова служба, є ключовою умовою для пільгового оподаткування. 

Таким чином аграрії, які знаходяться на прифронтових територіях, протягом року позбавлені можливості скористатись своїм законним правом не сплачувати відповідні податки, що є неприпустимим  під час війни», – сказано у зверненні.

Ускладнюється ситуація тим, що фермери також не можуть скористатись пільговими кредитами та державною програмою підтримки аграріїв (виплати в розмірі  3100 грн за гектар землі) через те, що знаходяться в червоній зоні (50 км від лінії фронту).Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: