НОВИНИ

Стало відомо, чи виключать ЄСВ з податків

22.03.2023 15:07
1583148737_yesv

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звертається до Державної податкової служби з проханням не виключати єдиний соціальний внесок із довідки про податкову звітність, котра є необхідною для процесу бронювання працівників, пише agronews.ua.

Як говориться у повідомленні УКАБ, 27 січня 2023 року урядом було затверджено постанову КМУ №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», якою передбачено новий порядок бронювання, зокрема за допомогою критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 

Компанії-члени УКАБ очікували цю постанову задля можливості бронювати працівників саме за цим порядком, який дозволяє компаніям здійснювати бронювання за:

  • відповідності трьом і більше критеріям критичної важливості для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, які визначені постановою;
  • наявності мобілізаційного завдання;
  • здійснення виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань.

«Водночас одним із критеріїв визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період є загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року, котра має перевищувати еквівалент 1,5 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство», — пояснюють в УКАБ.

У випадку агробізнесу довідка видається органами Державної податкової служби України. Важливо зазначити, що бізнес-спільнота розраховує на загальну суму всіх податків, зборів та платежів зокрема і ЄСВ. Він є вагомим особливо для виробників-експортерів, що забезпечують робочі місця, сприяють надходженню валютної виручки в Україну і відповідно сплачують ЄСВ. 

УКАБ закликає Державну податкову службу не виключати єдиний соціальний внесок із довідки.Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: