ВАЖЛИВО

Стало відомо, чи можна приватизувати город під час воєнного стану

01.03.2024 10:03
2

Під час дії воєнного стану забороняється безоплатна передача земель, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою та розроблення такої документації. Однак це стосується не всіх земельних ділянок. Про це повідомляє Земельний фонд України, пише agronews.ua.

На сьогоднішній день дозволена приватизація в таких випадках: 

  • якщо на земельній ділянці є обʼєкти нерухомості, які знаходяться у Вашій власності.
  • приватизація всіх земельних ділянок, які надавалися у користування до 01 січня 2002 року.

Окрім цього, заборона на безоплатну передачу земель не поширюється на випадки виконання рішення суду, яке набрало законної сили.

На решту випадків безоплатної передачі земель державної, комунальної власності у приватну власність в межах норм, зазначених у статті 121 Земельного кодексу України, – діє заборона.

Оскільки в більшості випадків під “городом” мається на увазі земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства, то під час дії воєнного стану діє заборона.

Якщо мається на увазі земельна ділянка біля житлового будинку, яка має використовуватися для експлуатації та обслуговування будинку, то така ділянка може бути приватизована за наявності документів на будинок.

Також частиною 2 статті 134 Земельного кодексу визначено, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі, зокрема: передачі громадянам земельних ділянок для сінокосіння і випасання худоби, для городництва.

Відповідно до статті 36 Земельного кодексу громадянам або їх об’єднанням із земель державної або комунальної власності можуть надаватися в оренду земельні ділянки для городництва.

Тому під час дії воєнного стану Ви можете орендувати земельну ділянку для городництва площею не більше 0,6 гектара.Перегляди: 46687
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: