НОВИНИ

Стало відомо, чи можливо в Україні виростити курей без антибіотиків

19.09.2020 16:21
_93627975_a968b2d4-eff7-462b-a058-2b10f3c9dd37

Виробництво курятини без антибіотиків – важке і затратне. Тому в Україні таке практикують одиниці. Про це в коментарі УНН розповів лікар ветеринарної медицини Андрій Биченко, пише agronews.ua.

“Вигодувати птицю без застосування антибіотиків теоретично можливо. Але для цього на підприємстві має бути досить висока культура вирощування курей: стерильні пташники, підтримка стабільної температури в місцях життєдіяльності маточного поголів’я птиці, висока якість корму. Окремо важливо, аби співробітники таких підприємств щодня змінювали робочий одяг, обробляли його”, – каже він.

І це дуже важкі вимоги, адже в разі інфікування 10% поголів’я – знищується усе стадо. А це – великі фінансові ресурси, які виробник змушений буде покривати власним коштом.

Тому в Україні одиниці тих, хто може забезпечити виробництво без шкідливих антибіотиків.

“Антибіотики у великій кількості можуть зруйнувати шлунково-кишковий тракт, спровокувати діарею, дуже неприємні наслідки для шлунку. Тому, коли людина застосовує антибіотики у лікувальних цілях – завжди з ними виписуються пробіотики, які відновлюють мікрофлору кишечника”, – уточнив він.


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: