НОВИНИ

Стало відомо, чи існують суттєві загрози посівам озимини

10.02.2023 15:16
819

Враховуючи стан розвитку рослин озимих зернових культур в Україні на даний час та беручи до уваги прогнози погодних умов на найближчу перспективу, можна стверджувати, що значної загрози посівам на завершальних етапах зимового періоду не передбачається. Такий висновок міститься в січневому огляді фахівців НААН України, пише agronews.ua.

«Незважаючи на те, що перезимівля озимих зернових культур ще триватиме не менше 5–6 тижнів, усе ж по завершенні січня, як найбільш холодного впродовж календарної зими місяця, можна зробити достатньо обґрунтоване припущення, що і в цьому вегетаційному році очікування аграріїв виправдались – озимина успішно перезимує, незважаючи на доволі значні посівні площі, де рослини пшениці озимої, як основної зернової культури, знаходилися в доволі слабкому стані», – прогнозують у НААН.

При цьому не виключається, що в результатів морозів, які відмічалися в Україні в першій половині січня, буде спостерігатися локальне ушкодження рослин і навіть їх часткова загибель на окремих полях у деяких регіонах, що знову ж таки пояснюватиметься не лише погодними умовами, але й агротехнічними помилками, які мають не тільки об’єктивний, але і суб’єктивний характер. Насамперед це стосується ячменю озимого, площі посівів якого дещо скоротилися, але в зоні Степу є доволі значними. Тому цілком можливо, що аграріям доведеться підсівати або пересівати окремі поля озимини.

«Власне, це відбувається практично щороку, але, ті морози, які утримувалися на більшій території країни в січні, їх інтенсивність та короткочасність не могли бути основною причиною пошкодження посівів», – додали вчені.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: