НОВИНИ

Стало відомо, чи достатньо в Україні резервів продовольства

13.03.2022 16:28
foto-z-vidkrytyx-dzherel._large

Україна виробляє продукції в 5 разів більше, ніж її внутрішнє споживання, а тому ми маємо достатньо резервів продукції для нашого споживання. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише agronews.ua із посиланням на Мінагрополітики.

За його словами, навіть в тому разі, якщо виробництво зупиниться, зараз Україна має все необхідне в досить великому запасі, оскільки «ми експортери, а експорт зупинився».

«Наприклад, пшениця. Україна за рік споживає 8 млн тонн. Зараз ми маємо близько 6 млн тонн. А влітку вже матимемо врожай озимої. По кукурудзі ми маємо дворічний запас. Ми споживаємо 7 млн тонн, а маємо 15 млн тонн. Соняшникової олії ми маємо ще на 5 років. Цукор — півтора року запасу», — уточнив Висоцький.

Він також зауважив, що цьогорічна посівна є найскладніша за всю історію незалежної України, адже вона розпочнеться пізніше, враховуючи затяжну зиму. Очікуються, що старт в південних регіонах почнеться приблизно через тиждень; масштабно по Україні — після 10 квітня.

“Тиждень тому ми анонсували рішення. В досить простій формі онлайн кожний агровиробник може подати до міністерства фактичний стан підготовки до посівної і зазначити потреби, які в нього є. Ми допомагаємо зв’язатися з постачальником відповідних ресурсів, які допоможуть. Ми закликаємо всіх долучитися до цієї ініціативи. Це допоможе скоординуватися”, – додав Висоцький.

Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики та продовольства дозволило використовувати у період воєнного стану сільськогосподарську техніку без реєстрації. Із 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками.

Читайте також: Стало відомо, як виплачуватимуться пенсії у березні.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: