НОВИНИ

Стало відомо, чи буде дефіцит олії в Україні

20.07.2022 08:07
Bakaliya_3_categorii_441x300px_Podsolnechnoe_maslo

На сьогоднішній день в Україні, після того, як у березні 2022 р. через повномасштабне вторгнення РФ в нашу країну було зупинено всю переробку, відновили роботу 15 олійноекстракційних заводів (ОЕЗ), тобто працюють близько 15-20% потужностей. Про це повідомив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук, пише agronews.ua.

Він пояснив, що до повномасштабного вторгнення РФ в Україну заводи щодоби переробляли 50-70 тис. тонн соняшнику. Зараз ОЕЗ, які відновили роботу, можуть переробляти тільки 10-15 тис. тонн.

Наразі готові до запуску ще 20 заводів, проте їх не вводять в експлуатацію через неможливість реалізації кінцевої продукції.

«Звісно, першопричиною цього є повномасштабне вторгнення РФ в Україну та блокування агресором наших морських портів. Через це ми фактично втратили доступ до наших потенційних ринків – Індії та Китаю. А Європі та кількість олії, яку виробляють у нас, не потрібна. Більше того, через запровадження давальницької схеми ціни на кінцеву продукцію олійно-жирового комплексу просто збивали до рівня збитковості», – зазначив експерт.

Читайте також: Викрито масштабну корупційну схему у Держпродспоживслужбі.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: