НОВИНИ

Сівалка Rapid: менше проходів перед сівбою — вища рентабельність виробництва

29.02.2024 11:43
220908-56

Компанія Väderstad  — світовий лідер серед виробників техніки для обробітку ґрунту та сівби. Сівалки для висіву зернових культур Rapid є одним із перших комбінованих машин на ринку, досягнення яких вже понад 32 років є еталоном для багатьох виробників аналогічної техніки.

Завдяки наявності ґрунтообробного модулю, окремих сошників для висіву мінеральних добрив та насіння, зони прикочування, застосування сівалок Rapid дає змогу виключити цілу низку технологічних операцій, ніж би за використання окремих агрегатів. А саме:

  • здійснення передпосівного обробітку ґрунту;
  • використання додаткових засобів для внесення мінеральних добрив;
  • використання техніки для висіву насіння;
  • прикочування посівів.

Але найголовніше — всі вище перелічені операції відбуваються без часового розриву: між передпосівним обробітком ґрунту, висівом та прикочуванням проходить менше двох секунд, що унеможливлює випаровування вологи і дає змогу гарантовано отримати сходи навіть за мінімального вологозабезпечення.

Коротко про головне

Два ряди ґрунтообробного модулю, які оснащено унікальними конічними дисками, проводять якісний передпосівний обробіток ґрунту за традиційної системи обробітку або ж якісне обробіток пожнивних решток – за мінімальної технології або  безпосередньо стерні за певних умов. Тобто сівалку можна використовувати практично за будь-яких систем обробітку ґрунту.

Окреме від насіння внесення добрив диско-анкерними сошниками у міжряддя. Добрива закладають глибше від насіння, спонукаючи кореневу систему «тягнутися» до глибших горизонтів, тим самим збільшуючи стійкість рослин за недостатньої кількості опадів. На два рядки насіння припадає один рядок добрив, завдяки цим двом особливостям досягається максимальний ефект від їхнього внесення, адже ми живимо безпосередньо культурну рослину, а не бур’яни, як у разі внесення добрив розкидним способом, коли більша їхня частина потрапляє в міжряддя та у верхні шари ґрунту.

Прикочування посівів здійснюють великі гумові колеса, кожне з яких забезпечує ефективне закривання двох рядків із насінням та одного рядку із мінеральними добривами. Цей спосіб запобігає надмірному переущільненню ґрунту над насінням і гарантує якісне ущільнення ґрунту над рядком із мінеральними добривами.Перегляди: 240
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: