НОВИНИ

Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

18.04.2024 18:19
12

Чилійський стартап Live Green за штаб-квартирою в Бостоні створив за допомогою точної ферментації справжній жир грудного молока. Про це повідомляє newfood, пише agronews.ua.

Live Green веде діяльність у США, Чилі (де її було засновано), Сінгапурі та Індії (де знаходяться її науково-дослідні об’єкти точного бродіння), а також використовує власну платформу штучного інтелекту та машинного навчання Charaka. Це — база даних штамів рослин, білків, генів і мікроорганізмів, які дозволяють знаходити рослинні та дріжджові альтернативи продуктам тваринного походження, штучним інгредієнтам або ультраобробленим продуктам.

У світі існує 10 мільйонів природних сполук і 450 000 видів рослин, але вчені досі дослідили лише крихітну частину з них. Тому Live Green вирішила застосувати штучний інтелект для обробки великих даних та виявлення нових інгредієнтів.

Стартап зібрав на сьогодні 9 млн доларів інвестицій.

Жир грудного молока, який вдалося створити Live Green, точно повторює поживний профіль справжнього інгредієнта, адже він забезпечує 40-50% енергії, необхідної для розвитку немовляти.

“Жир відіграває вирішальну роль у розвитку та здоров’ї дитини: він сприяє засвоєнню поживних речовин, підтримує розвиток нервової системи, підвищує імунітет, покращує здоров’я кишківника та сприяє гарному самопочуттю немовлят”, — говорять у компанії та запевняють, що інноваційний інгредієнт дозволить подолати неймовірний розрив, який зараз існує між грудним молоком і штучним вигодовуванням.

Зазначимо, що Live Green — не єдина компанія, яка намагається комерціалізувати інновації, пов’язані з нестачею справжнього грудного молока у харчуванні немовлят. Раніше Білл Гейтс інвестував у стартап, що створює грудне людське молоко в лабораторії. А французький стартап Nūmi навіть культивував клітини молочних залоз, щоб ті виробляли справжнє грудне молоко.Перегляди: 25
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: