НОВИНИ

Ринок біопрепаратів суттєво упав

03.08.2022 13:13
blobid1568316477975

Український ринок біопрепаратів цього року виросте орієнтовно на 50%. Проте через війну та окупацію аграрії намагаються максимально економити. Падіння ринку біопрепаратів в Україні зараз становить не менше 20-30%. Це важкий удар. Про це в інтерв’ю Agravery.com розповіла комерційний директор компанії БТУ-ЦЕНТР Тетяна Хоменко, пише agronews.ua.

“До початку агресії росії ми щороку спостерігали стрімкий розвиток біотехнологій в Україні. За даними Державної служби статистики у 2016 році приріст вітчизняного ринку біопрепаратів становив дещо понад 13%. У 2018 році цей показник вже перевищив 38%. З року в рік спостерігалося зростання. Прогнози та наша внутрішня аналітика в компанії свідчили про збільшення реалізації та застосування препаратів у 2022 році”, – каже фахівець.

Та додала, що критичного падіння попиту не спостерігається в жодному із сегментів. Проте є тенденція на зменшення частки препаратів, направлених на живлення. Біопрепарати для живлення – це багатий врожай, але є ризик його втратити, якщо не буде належного захисту. Тому препарати, спрямовані на захист врожаю, наразі більш актуальні. Це пояснюється ще й проблемами з експортом зерна.

“Іншою великою проблемою є деградація ґрунтів. Ще до війни частка деградованих ґрунтів в Україні становила понад 20%. Якщо не розв’язувати цю проблему, то вже наші діти стануть свідками деградації 90% вітчизняних ґрунтів. Допомогти у розв’язання цієї проблеми може поєднання органічного та біологізованого землеробства. В основі останнього лежить використання біологічних та хімічних препаратів які на лише не шкодять ґрунту, але й відновлюють екосистему”, – зазначила комерційний директор компанії БТУ-ЦЕНТР Тетяна Хоменко.

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїПерегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: