НОВИНИ

Ринку ячменю цьогоріч прогнозують провальний

02.02.2023 13:19
132-1

На українському зерновому ринку спостерігається наднизька ліквідність щодо ячменю та просідання темпів експорту. Про це йшлося під час щотижневого брифінгу аналітичного відділу кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, пише agronews.ua.

«Ціна ячменю становить 195 доларів за тонну, ринок низьколіквідний, попиту майже нема. Вищеназвана ціна є неадекватною навіть з огляду на внутрішні ринки пшениці та кукурудзи, де цінові позначки вищі. Ціна ячменю має становити не менше 210 доларів за тонну» , – вважає аналітик кооперативу ПУСК Олексій Тартаковський. 

За очікуваннями, у лютому ринок ячменю буде депресивним, обсяги торгівлі зерном в портах зменшаться, що пов’язано з майбутнім переукладанням дії гуманітарного коридору. 

«Наразі існуючий попит з боку Румунії ще дає шанс продати ячмінь, далі можна прогнозувати просідання ринку. В Україні поточні запаси ячменю становлять близько 3 млн тонн – це значні обсяги. У минулі роки запаси ячменю в аналогічний період не перевищували 1,5 млн тонн. Зараз експорт в’ялий, а у лютому місяці він буде провальним», – додав аналітик.

Проте цікавою є кон’юнктура на світовому ринку ячменю. Китай законтрактував велику партію французького зерна, обсяги якої не розголошуються, але за неофіційною інформацією становлять 0,5 -1 млн тонн. 

«Зазвичай Китай в цей час не контрактується. Закупка великої партії пов’язана із війною в Україні. Ймовірно, Китай відчуває майбутній дефіцит ячменю і шукає можливості закупити великі обсяги», – коментує аналітик. 

Разом з тим світовий попит на український ячмінь стримує складна і дорога логістика, зокрема занадто довгі терміни поставки.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: