ВАЖЛИВО

Рясні опади в Україні негативно позначилися на якості та ціні картоплі

26.07.2021 10:29
58a4c8f873591-4a1daf_1200-14840

Якість і товарний вигляд картоплі різко погіршився через проливні дощі, які спостерігалися на більшій частині території України, на даний момент основна пропозиція на українському ринку становить непридатний для зберігання картолі. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

“Особливо постраждали виробники південних областей країни, зокрема Херсонської області, там картопля почала гнити прямо в полях. На сьогодні виробники картоплі змушені чи не щодня переглядати ціни на свою продукцію, щоб хоч якось реалізувати урожай даних коренеплодів”, – наводяться в повідомленні дані аналітиків платформи.

За даними організації, на даний момент основна пропозиція на українському ринку становить непридатний для зберігання картоплі, а з урахуванням різкого погіршення його якісних характеристик виробники змушені реалізовувати її якомога швидше. Також в даному сегменті знизився попит, оскільки кінцевого споживача часто не влаштовує зовнішній вигляд пропонованого картоплі.

“Зараз українські виробники з Херсонської області пропонують картоплю по 3-4 грн / кг ($ 0,11- $ 0,15 за кг). Настільки низька ціна також змушує і виробників інших областей, в яких картопля більш прийнятної якості, знижувати ціни на цю продукції “, – уточнили аналітики платформи.

За їхніми даними, станом на 22 липня середня ціна картоплі становить 4-7 грн / кг ($ 0,15 $ 0,26 $ за кг), що на 16% дешевше, ніж тижнем раніше.

Аналітики платформи відзначили, що більшість українських фермерів не очікують зростання цін на картоплю до кінця серпня, поки не почнеться збір придатного для зберігання картоплі.

Нагадаємо, що стало відомо, скільки коштують персики в Україні.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: