НОВИНИ

Розмінування сільськогосподарських земель Прометея зрушило з місця

22.05.2023 13:13
rozminuvannia

Загальна площа замінованих територій, які належать ГК Прометей, складає 2136 га. В основному вони зосереджені в Шевченківській ОТГ (бувший Снігурівський район) Миколаївської області.  Про це повідомляє пресслужба компанії, пише agronews.ua.

Завдяки наполегливим зусиллям менеджмента Прометея, постійній комунікації з органами місцевої влади та гуманітарними фондами, справа зрушила з мертвої точки.

Крім обласної ДСНС та Миколаївської обласної військової адміністрації, Прометей звертався до  ТОВ «Демінінг Солюшнс», Асоціації саперів України, компаній «Феодал» та «The Halo Trust».

«Останні місяці були проривними у справі обстеженням та розмінуванням наших земель. Ще в березні ми не мали навіть плану дій, а вже на середину травня було обстежено 500 га земель,  вибухонебезпечних предметів на них не знайдено», – розповідає Сергій Попенко, заступник директора з виробництва ТОВ «Агро капітал центр», підприємства,  яке входить в групу виробничих компаній Прометей. – Наразі ми очікуємо від державного Центру протимінної діяльності сертифікат, який офіційно засвідчить, що ці землі безпечні і їх можна використовувати для сільськогосподарських цілей».

Процес ускладнює той факт, що саме по території Шевченківської ОТГ проходила лінія фронту, отже найбільш забруднені вибухівкою площі ще тільки належить обстежити.

«За оптимістичним прогнозом, на весну 2024 року нам вдасться обстежити та розмінувати до  30-40% своїх угідь і ввести їх в сільськогосподарський обіг. Але у порівнянні з минулим роком, процес запущено, він набирає динаміки», – коментує Вікторія Забужанська,  керівник земельного відділу компанії.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: