НОВИНИ

росія затримує роботу зернового коридору: деталі

10.11.2022 14:35
228

росія після відновлення своєї участі в “зерновій угоді” почала затримувати роботу “коридору”. Наразі в черзі залишаються 210 кораблів. Кількість перевірених суден впала до 8-9 за день, хоча в дні відмови рф від участі інспектори ООН та Туреччини перевіряли до 46 суден за день. Заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков в інтерв’ю LIGA.net заявив, що при необхідному проходженні 25-30 кораблів через дії РФ проходить лише 8-9 суден, пише agronews.ua.

“Сьогодні ми повернулися до тих самих проблем. Спільні інспекції поновились. Всі чотири сторони беруть участь в інспекції. Але їх заплановано зараз в середньому тільки 12 на день, з яких фактично завершується 8-9. Водночас необхідність – 25-30 на добу”, – пояснив заступник міністра.

За його словами, станом на 7 листопада черга на захід в українські порти становила 88 суден. Крім того, ще 18 завантажених суден чекали інспекцію “на вихід” в турецьких територіальних водах.

“За три місяці роботи коридору ми відправили світу 10,1 млн тонн зернових з портів Великої Одеси. Це значний показник у масштабах світу. Тому наше завдання – нарощувати цей обсяг. За підсумками жовтня експортували 4,2 млн тонн. Якби інспекції працювали без затримок – було б щонайменше 6 млн тонн за місяць – це реальний показник, який може давати коридор”, – підсумував Васьков.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: