НОВИНИ

Росія намагається заборонити своїм громадянам вживати банани

08.02.2024 18:23
10

За інформацією аналітиків EastFruit, росія продовжує докладати максимальних зусиль для збереження лідерства в рейтингу найбільш ненадійних торгових партнерів у світі. Цього разу помста у фірмовому російському стилі – заподіяти максимальної шкоди галузі іншої країни коштом російських споживачів, може наздогнати виробників бананів Еквадору. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Еквадор – це найбільший експортер бананів у світі з великим відривом від Філіппін, Коста-Ріки та Колумбії, які посідають наступні три місця. Аналогічно, для Еквадору – росія є головним ринком збуту теж з великим відривом від другого найважливішого покупця, яким є США.

При цьому, за обсягом імпорту бананів, росія є лише третім найбільшим світовим імпортером, істотно поступаючись США і Китаю. Але найцікавіше в тому, що у самої росії, на відміну від більшості інших великих імпортерів, джерела імпорту бананів абсолютно не диверсифіковані. Майже 96% усіх бананів росія імпортує з однієї країни – Еквадору. А ось Еквадор експортує банани у величезну кількість країн світу.

Россільгоспнагляд зажадав від Міністерства сільського господарства Еквадору призупинити сертифікацію бананів п’яти еквадорських компаній з 5 лютого 2024 року, нібито через виявлення карантинного шкідника – багатоїдної мухи-горбатки. Але ж ми знаємо, що россільгоспнагляд – це кишенькова організація путінського режиму, яка виявляє карантинних шкідників лише в тому разі, якщо країна-постачальник продукції чимось розгнівала російського диктатора.

“Під роздачу” путіна потрапили компанії, які активно експортують банани на ринок рф: Agzulasa, Don Carlos Fruit, Agroaereo Fruit Export, Asociacion de Produccion Agropecuaria de el oro Asoproagroro, Comercializadora de Banano.

Реальною причиною стало рішення Еквадору передати США військову техніку російського виробництва. Еквадор вважає цю морально і фізично застарілу техніку металобрухтом і може зараз вигідно обміняти її на сучасну військову техніку від США. Вона зараз критично необхідна країні, де зберігається напружена внутрішня обстановка і відзначаються масові заворушення.

При цьому, найімовірніше, що передана США техніка відправиться для посилення української армії, яка вже майже два роки відбиває віроломне вторгнення російських агресорів, які багаторазово переважають їхні сили.

Нині банани є найдоступнішим за ціною фруктом у магазинах росії. Зокрема, в супермаркетах москви сьогодні кілограм бананів коштує в середньому 120-130 рублів за кг, що еквівалентно $1,30-1,40 за кг. Для порівняння, за кілограм яблук доведеться заплатити в середньому на 20 руб/кг або на 22 центи за кг більше.

Щорічно жителі росії споживають близько півтора мільйона тонн бананів – або понад 10 кг на людину на рік. Нагадаємо, що майже всі ці банани надходять саме з Еквадору. Переорієнтація для закупівлі бананів в інших країнах буде непростою, витратною і призведе до різкого зростання вартості бананів у короткостроковій і середньостроковій перспективах. За найконсервативніших оцінок зростання вартості бананів у роздробі росії зросте на третину, або на 25 руб/кг ($0,27 долара США).

Це означає, що і без того не надто багатим російським споживачам доведеться переплатити тільки за цю забаганку російського диктатора понад $400 млн доларів США або 36,5 млрд рублів.

Еквадор, звісно, теж зазнає втрат. Однак вони будуть незрівнянно меншими, тому що зараз країна експортує банани практично в усі країни світу. Відповідно, знайти заміну росії вийде досить легко, тим більше що ті країни, які почнуть продавати банани в росію, піднімуть ціни й стануть менше продавати на інші ринки. І на цих ринках їх замінить банан з Еквадору.

Ця ситуація має стати уроком для всіх країн, які постачають значну частину своєї продукції на ринок росії – це занадто ненадійний торговий партнер, щоб робити на нього ставку.Перегляди: 799
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: