ВАЖЛИВО

Разумков підписав закон про парламентський контроль за приватизацією

08.09.2020 17:32
98

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон «Про внесення змін до закону «Про приватизацію державного і комунального майна» (щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна)». Про це повідомляє пресслужба ВРУ, пише agronews.ua.

Так, у графі «Дати і стан проходження» вказано, що 8 вересня закон повернуто з підписом голови ВР і передано на підпис президенту.

Цей закон передбачає, що парламентський контроль за приватизацією державного майна здійснюється комітетом Верховної Ради, до предмету відання якого віднесені питання приватизації державного і комунального майна.

Комітет у межах своєї компетенції здійснює контрольну функцію шляхом ухвалення відповідних рішень, підготовки висновків та надання рекомендацій щодо:

– здійснення державної політики у сфері приватизації; здійснення приватизації та аналізу її наслідків;

– додержання законодавства України про приватизацію; діяльності Фонду державного майна;

– створення державними органами умов для проведення приватизації;

– дотримання встановленого порядку приватизації об’єктів державної власності;

– виконання умов договорів купівлі-продажу державного майна;

– перерахування коштів, що надійшли від приватизації об’єктів державної власності та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації таких об’єктів, до державного бюджету.

Окрім того, до контрольної функції парламенту входить підготовка і попередній розгляд питання про призначення та звільнення з посади Верховною Радою голови Фонду державного майна.

Комітет відповідно до покладених на нього завдань має право:

– вносити на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства;

– заслуховувати звіт про роботу Фонду держмайна та хід приватизації; брати участь в обговоренні проєкту бюджету щодо планових надходжень від приватизації та видатків на утримання апарату Фонду держмайна;

– заслуховувати посадових осіб Кабміну, міністерств та відомств з питань приватизації; знайомитись з документами, матеріалами і одержувати іншу необхідну інформацію з питань приватизації від державних органів та організацій;

– залучати до своєї роботи фахівців міністерств, відомств, інших державних та громадських організацій, наукових установ; виявляти питання, які потребують першочергових і невідкладних рішень в процесі приватизації;

– залучати до роботи контрольно-ревізійні органи.

Законом встановлюється заборона на проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації на період встановлення Кабміном карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: