НОВИНИ

Приєднатися до електричних мереж буде простіше

19.02.2020 18:32
Electrical_2_Big_679399249

Кабінет Міністрів України ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії». Зокрема, пропонується розділити ставку стандартного приєднання для замовника на дві складові (за лінійну складову і за потужність), розділити функції стосовно державного контролю за процесом приєднань між Регулятором і Держенергонаглядом, а також розширити повноваження Регулятора. Про це повідомляє kmu.gov.ua.

Впродовж останніх 10 років ситуація із приєднанням до електричних мереж стабільно погіршувалася.

З січня минулого року запрацював новий порядок приєднань до електричних мереж. Основні зміни торкнулися процедури нестандартних приєднань до мереж операторів системи розподілу. Але проблеми стандартних приєднань і приєднань до мереж оператора системи передачі залишилися (ОСР).

ОСР часто як природна монополія зловживали своїм становищем та не виконували нормативної бази щодо приєднань, безпідставно відмовляли у приєднаннях або затягували строки, окрім цього були й випадки корупції у процесі приєднань з боку їх працівників. Така ситуація створює штучні бар’єри для інвесторів, уповільнює темпи створення робочих місць та наповнення місцевих бюджетів.

У зв’язку з цим Уряд пропонує посилити відповідальність операторів систем розподілу і оператора системи передачі за порушення законодавства у процесі приєднання споживачів, що буде сприяти припиненню вищеописаних практик та покращенню інвестиційного клімату. Як наслідок, Національний регулятор отримає дієві важелі впливу на природних монополістів, що мають порушення при приєднанні до електричних мереж.

«Контроль за монополістами повинен посилюватися, щоб виключити можливості зловживань з їхньої сторони. Такі підходи дадуть можливість не лише покращити інвестиційну привабливість, а й піднімуть Україну в інвестиційних рейтингах, зокерма Doing Bussines,» – заявив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель

У законопроекті, який пропонує Уряд, також передбачено:

  • Нова формула визначення ставки плати за потужність, яка включатиме наступне.
  • Додатковий понижуючий параметр — коефіцієнт одночасності.

  • Зміна вартості стандартного приєднання для замовника – розбили на лінійну складову і складову за потужність.
  • Посилення державного контролю за приєднаннями, збільшення повноваження НКРЕКП і Держенергонагляду. А також розділення функції щодо державного контролю за процесом приєднань між Регулятором і Держенергонаглядом, який у режимі єдиного вікна прийматиме скарги замовників щодо порушень у процесі приєднань та виноситиме приписи обов’язкові до виконання монополістами. А от Регулятор, отримавши подання на штрафи від Держенергонагляду, виступатиме арбітром і застосовуватиме штрафні санкції.

  • Окрема процедура приєднання для великих забудовників – включення до інвест-програм природних монополістів заходи по прискоренню приєднань.

Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: