НОВИНИ

Прокуратура наклала арешт на 15 суден з краденим українським зерном

04.05.2023 15:21
sevastopol-satellite

Суд наклав арешти ще на 5 морських суден-порушників, які причетні до перевезення через окупований півострів Крим награбованого українського збіжжя. Як говориться у повідомленні Прокуратури АР Крим та м. Севастополя, загалом у межах цього кейсу судом накладено арешти на 15 таких суден-порушників, пише agronews.ua.

За процесуального керівництва прокуратури автономії здійснюється розслідування щодо порушень порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України).

За даними слідства, судна «Вера», «Волго-дон 5043» та «Волго-дон 205», а також «Волго-балт 188» та «Волго-балт 106» під прапорами держави-окупанта здійснювали систематичні незаконні заходи до закритого Севастопольського морського торговельного порту.

Таким чином порушники переправляли викрадене українське зерно до третіх країн та використовували Крим, як своєрідний логістичний хаб у злочинній схемі.

«З липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Заходження суден під іноземним прапором до морських портів Криму правоохоронні органи автономії кваліфікують як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден», — додали у прокуратурі. Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: