НОВИНИ

Порт Констанца не зможе більше нарощувати перевалку зерна 

25.01.2024 12:05
ukraine-crisis-grains-romania

У румунському порті Констанца є 7 основних терміналів, на яких працюють в основному мультинаціонали. З тією інфраструктурою, яку наразі має порт, він може дозволити собі перевалку не більше 33-35 млн тонн за рік, цим потоком зерна ще «можна якось керувати». Таку думку висловив засновник консалтингової компанії AGRIColum Цезар Георге, пише в матеріалі Latifundist.com.

Також Цезар Георге зазначає, якщо взяти до уваги географію розташування наявних терміналів, то місця для розширення їх потужностей немає. Єдиний вихід — побудувати 2-3 окремих термінали. Будівництво сховища на 250 тис. тонн обійдеться у €120 млн. І на це піде 2-3 роки. Плюс об’єкт потрібно будувати з урахуванням передових розробок в даній сфері.

«Як на мене, то це утопія. Це питання фінансування, отримання дозволів. €120 млн викласти сьогодні, а потім що ви від цього отримаєте? 50 років нічого не будувалося в порту. І ми навіть не знаємо, чому румунський уряд не зобов’язав власників хоч щось там зробити. Тому якщо не буде політичної волі, то нічого в порту робитися і не буде», — підсумовує румунський експерт.


Перегляди: 1177
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: