ВАЖЛИВО

Поляки звинувачують український агрохолдинг МХП в руйнуванні ринку курятини

22.02.2024 12:04
13

Поляки звинувачують українську агрокомпанію МХП, яка отримала більше п’ятої частини кредитів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у перенасиченні їхнього ринку українською курятиною. Про це повідомляє Економічна правда, пише agronews.ua.

З 2022 року ЄБРР виділив 890 млн дол кредиту українському агробізнесу — виробникам яєць, м’яса птиці та цукру, зокрема, найбільшій птахівничій компанії МХП. Вона отримала понад 20% всіх кредитів ЄБРР за останні два роки. 

За словами польського опозиційного депутата Януша Ковальського, птахівництво в Польщі розвалюється, а українські компанії “збагачуються”. 

Водночас виконавчий директор МХП Джон Річ не погодився, що бізнес компанії підриває виробництво в Польщі. На його думку, експорт МХП загалом не вплинув на ціни в ЄС, оскільки МХП по суті відібрала певну частку ринку в інших експортерів, замістивши їх. 

Річ також додав, що у випадку, якщо ЄС відновить обмеження на імпорт української курятини, то МХП переорієнтує експорт на ринки Саудівської Аравії і інші, де попит зростає.Перегляди: 1334
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: