НОВИНИ

Польща впевнена, що її заборону на українське зерно підтримають інші держави

05.08.2023 12:13
zaboronu-eksportu-cherez-zahidni-kordoni

Польща не відмовляється від намірів продовжити заборону на ввезення української агропродукції окремо від ЄС. Про це в інтерв’ю PAP заявив міністр сільського господарства та розвитку Польщі Роберт Телус, пише «Європейська правда», передає agronews.ua.

Він зазначив, що сказав, що не бачить змістовних аргументів на користь рішення Єврокомісії не продовжувати тимчасову заборону на ввезення до Польщі та інших країн українського зерна після 15 вересня, і що це схоже на спроби нашкодити уряду Польщі. 

«Ці аргументи суто політичні», — заявив міністр. 

Він зазначив, що Польща ще сподівається спільно з іншими зацікавленими країнами переконати Єврокомісію продовжити ембарго, а інакше Польща вимушена буде запровадити односторонні обмеження. 

На питання про те, чи планують так само вчинити ще якісь країни, Телус висловив упевненість, що деякі з них зроблять це. 

Міністр заявив, що «не може бути такого, що ми допомагаємо Україні, а вона намагається нам нашкодити». 

Одночасно він додав, що за нинішніх геополітичних та економічних обставин важливо, щоб Польща та Україна підтримували одна одну. 

Він зазначив, що на зустрічі з українським міністром Миколою Сольським вони обговорювали рішення, як вдосконалити транзит українського зерна через Польщу і країни Балтії та функціонування так званих «шляхів солідарності», які запустив ЄС. 

«Йдеться про зміщення частини контролю і перевірки зерна у місця, куди воно буде прибувати, — тобто в Литву, Латвію», — розповів Роберт Телус. Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: