НОВИНИ

Польща хоче від ЄС 1 млрд євро для збільшення транзиту зерна з України

06.08.2023 09:05
178227-1_large

Польща представила ЄС розрахунки інвестицій, необхідних для збільшення транзиту агропродукції з України через польсько-український кордон, повідомляє Європейська правда з посиланням на інформацію агентства PAP. 

За інформацією агентства, яке ознайомилося із документами, загальний обсяг інвестицій, потрібних для розвитку необхідної інфраструктури, оцінюється приблизно в 1 млрд євро.

Згідно з документами, на розширення прикордонних терміналів для великих вантажівок (Дорогуськ-Ягодин, Гребенне-Рава-Руська, Корчова-Краківець) та залізничної інфраструктури в Перемишлі необхідно близько 500 млн євро, і Польща розглядає ці інвестиції як пріоритетні. Інші 500 млн євро мають піти, серед іншого, на модернізацію залізничних пунктів перетину кордону Польщі з Україною, будівництво вантажних терміналів та розбудову інфраструктури для контролю вантажних перевезень на кордоні.

За словами постійного представника Польщі при ЄС Анджея Садося, «за 1,5 року Польща хоче збільшити транзит українського зерна до третіх країн, особливо до Африки».

«Але для цього потрібні інвестиції, і ми повторюємо наші конкретні прохання до Єврокомісії щодо збільшення пропускної спроможності інфраструктури», – наголосив він.

Також посадовець додав, що Польща, продовжує підтримувати всі заходи, спрямовані на покращення функціонування так званих «шляхів солідарності» для експорту української агропродукції.

Напередодні в уряді Польщі заявили, що не відмовляються від намірів продовжити заборону на ввезення української агропродукції, яка діє до 15 вересня.


Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: