ВАЖЛИВО

Половина свиногосподарств відчуває критичний дефіцит кадрів

02.12.2023 16:16
pig-people-574

Кожне друге свиногосподарство відчуває дефіцит кадрів. Про це свідчать результати опитування асоціації «Свинарі України», проведеного у листопаді серед учасників об’єднання. Як говориться у повідомленні асоціації, господарства, які взяли участь в анкетуванні, забезпечують понад 60% промислового поголів’я свиней в Україні, передає agronews.ua.

«За підсумками анкетування, чверть опитуваних — 26% — мають недостатню кількість основного виробничого персоналу свиноферми (технологи, ветеринари, оператори, керівники виробничих майданчиків), стільки ж відчувають дефіцит допоміжних працівників — слюсарів, електриків тощо. 48% респондентів відзначають брак персоналу не стільки у тваринництві, скільки у суміжних аграрних напрямах діяльності: водії, трактористи, механіки, агрономи тощо», — розповіла менеджер із комунікацій асоціації «Свинарі України» Ірина Корольова. 

Водночас, за даними об’єднання, більшість опитаних — 45% — прогнозують, що у найближчі кілька років дефіцит зазначених спеціальностей посилиться.

«Серед основних причин кадрового голоду сьогодні власники свинарського бізнесу називають мобілізацію. Водночас понад чверть опитаних вважають, що вагомим чинником також залишається брак на ринку праці кандидатів із задовільним рівнем кваліфікації»,  — підсумували в асоціації.Перегляди: 469
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: