НОВИНИ

Пластикові пакети не зникнуть зі вжитку українців

23.11.2021 17:32
dreamstime_s_75752506-640x360

В Україні незабаром заборонять користуватись у торгівлі безкоштовними пластиковими пакетами. Покупці будуть змушені платити гроші за тонкі пакети, якими зараз вони можуть користуватися в супермаркетах абсолютно безкоштовно. Про це повідомляє biz.today, пише agronews.ua.

Уряд уже підготував відповідну постанову, яку залишилося тільки проголосувати. Цю постанову необхідно ухвалити, щоб забезпечити нормальне функціонування закону щодо обмеження використання пластикових пакетів, який Рада ухвалила влітку цього року.

Відповідно до цього закону, всі пластикові пакети в Україні мають лише продаватися. Причому вартість кожного пакету буде такою, що багато громадян просто відмовляться за них платити. Отже, країна реально зможе скоротити кількість пластику, яку громадяни використовують щодня.

Отже, у розробленій постанові встановлено такі мінімальні ціни на пластикові пакети:

2 грн – за пакет без ручок та бічних складок;

2,50 грн – за пакет без ручок із бічними складками або з ручками без бічних складок;

3 грн – за пакет із ручками та бічними складками.

Ці мінімальні ціни в роздрібній мережі пропонують запровадити вже з 10 грудня 2021 року. При цьому в постанові уточнюється, що це стосується пластикових пакетів, які продаються рулоном у формі рукава з дном, відкритою горловиною та зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів.

Крім того, ще протягом року, до 1 січня 2023 року, в Україні буде дозволено використовувати надтонкий пластик для пакування свіжого м’яса, риби, сипучих продуктів та льоду. А вже через рік, із 2023, українці будуть змушені перейти на паперові та біорозкладні пакети, а також на багаторазові сумки.

“Ми хочемо, щоби спочатку зміни відбулися на овочах, банани можна купити і без пакетика. А далі вже поширити метаморфози на інші продукти”, – поділився планами влади нардеп-слуга Олександр Маріковський.

Читайте також: В Україну йде потужна снігова хвиля.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: