АГРОРЕГІОНИ

Підприємці з небезпечних регіонів відновлюють свою роботу у Дніпрі

29.03.2024 11:41
1

Іти за мрією! Саме так твердо вирішив для себе Микола Мальченко, який переїхав до Дніпра зі Слов’янська після того, як його бургерну та будинок зруйнували російські ракети. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Спочатку працював у Дніпрі за фахом — будівельником. Але врешті зрозумів, що мрія не відпускає, і треба за нею йти. Микола розробив бізнес-план, провів розрахунки і вирішив ризикнути та скористатися допомогою державних грантів для підприємців.

«Щоб відкрити свій бізнес, подав заявки на декілька грантів. На отримані майже пів мільйона гривень орендував приміщення та придбав обладнання. Доклав і свої гроші», — згадує чоловік.

Його бургерна — у досить людному місці, на Вокзальній площі. Разом із власником працюють дві переселенки з Лисичанська та Харківщини, яких той навчив усіх хитрощів виробництва.

«Я особисто розробив рецептуру та технологію спеціальної булки, щоб комфортно їсти у дорозі чи в офісі. Або ж, наприклад, за деякий час після приготування страви. Туди за бажанням відвідувача закладу можна додавати соуси, овочі, м’ясо й, головне, — нічого не розсиплеться й не протече. Усе цілісне, навіть із часом», — демонструє Микола.

Поки що у Дніпрі така бургерна одна. Але Микола вже має плани з розширення.

«Хочу відкрити ще п’ять таких ланчбургерних. Бо Дніпро велике місто. Ба більше, моя мрія, щоб розробку з рецептом булки для бургера поширювали по всьому світу під українським прапором», — зазначає підприємець.

Як розповіли в міськраді, до Дніпра переїхали 56 підприємств, 14 із них відновили своє виробництво. Значна кількість підприємців здійснили релокацію власним коштом та ресурсом.

«Приклад пана Миколи у тому, що він не зупинився, привіз свої унікальні розробки до Дніпра та планує масштабувати власний бізнес. Зі свого боку ми всіляко сприяємо тому, щоб бізнеси з небезпечних регіонів нашої країни відновлювалися. Запрошуємо їх до участі у нетворкінгах, конференціях, вебінарах, таких як, наприклад, науково-комунікаційний проєкт для бізнесу та підприємців Dnipro & Relocate», — наголосила начальник управління регуляторної політики та розвитку підприємництва міської ради Ірина Журавльова.

І результат є. Якщо порівняти податки на доходи фізичних осіб, сплачені релокованими бізнесами до бюджету міста за січень—лютий минулого року та за відповідний період нинішнього, то зафіксовано їх зростання у півтора раза.Перегляди: 41
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: